גוני לוין

גוני לוין –  פסיכולוגית, יועצת חינוכית ומרצה, בעלת קליניקה פרטית,  נשואה ואם לחמישה, וסבתא מרובת נכדים.  חיה ותוססת  בעין כרם, ירושלים.

רקע – ילידת 1947, בקיבוץ מעוז חיים.  רוב הילדות בקיבוץ אשדות יעקוב ובקרית שמונה. למודים אקדמיים באוניברסיטה העברית בירושלים.

רקע מקצועי עשיר ומגוון. כולל  עבודה  בתחנה לבריאות הנפש. עבודה במסגרות לילדים עם קשיים התפתחותיים לצד עבודה עם מחוננים. יעוץ לגנים ובתי ספר בחינוך הממלכתי, הדתי והחינוך המיוחד, ומערכות חינוך קיבוציות. הוראה רבת שנים במכללת דויד ילין , בתוכניות להכשרת מורים ומטפלים במוזיקה ואמנות.

ניסיון רב  בטיפול רגשי בילדים עם בעיות התפתחות, ליקויי למידה, וילדים על הרצף האוטיסטי. טיפול ויעוץ להורים, ילדים ומתבגרים  עם ספקטרום רחב של בעיות חינוכיות ונפשיות. גישה שמתבססת  על ידע התפתחותי ונירולוגי  והכרות עמוקה עם מגוון גישות ושיטות טיפוליות. הכול  מתוך הבנה  שמנגנונים מוחיים משפיעים על דפוסי תגובה ומערכות יחסים.  ומערכות יחסים, קשרים  ושיטות טיפול הופכים למנגנונים מוחיים.

מכוונת להוריד הורים מכס הנאשמים; לחשוב על אירועים חיצוניים במונחים של אירועים נפשיים פנימיים; להחליף שיח התנהגותי בשיח רפלקטיבי. מצליחה (לרוב. והרוב קובע!) לתת תרגום מעשי ופשוט לידע פסיכולוגי עשיר, חדשני ומורכב.

בשנים האחרונות כותבת את הבלוג  והאתר "ילדים זה לא צחוק"  שתוכנו מבוסס על שאלות ותשובות להורים, מלוות בקומיקס (של הבת שרי).  הכול במבט שנון ותשומת לב למהלכי הלב של הילד. רואה  כל ילד כמרתק, יחיד ומיוחד שאין עוד כמוהו בעולם – ממש כמו כולם!

גוני לוין בלוג