עלינו

בבלוג ננסה לשפוך אור על דילמות ובעיות של הורים וילדים תוך הצצה לעולמם הפנימי. ננסה לקצר את הדרך להבנה של מערכת יחסים מופלאה זו. זוהי גם הדרך שלנו להתחבר ולחלוק זיכרונות, חוויות, תובנות ואמיתות ולהעבירן מאם לבת ומבת לאם. ובעיקר נשתדל להנות. להנות עוד קצת ולהצליח לחייך על הכול.

לשם כך אספנו סיפורים, שאלות של הורים וכמובן תשובות שלנו.

נשמח אם תשתפו אותנו בסיפורים משלכם, ברגעים מכל הסוגים, בקישורים מעניינים וכמובן בשאלות.

שליחת סיפורים ושאלות לאתר מתירה ומאפשרת לנו לערוך, לפרסם ולענות עליהם כמיטב הבנתנו.

איננו יכולות להבטיח לענות או לפרסם את הכול. ותשובותינו אינן מחליפות ייעוץ מקצועי, אם נחוץ.

אנחנו מזמינות אתכם להיכנס, לקרא, להגיב ולשלוח את הלינק לכולם (שייהנו גם).להיכנס לבלוג בגלל ה"צי-פור" ולחזור אליו בגלל העצות.


עוד קצת עלינו…

גוני לוין –  פסיכולוגית, יועצת חינוכית ומרצה, בעלת קליניקה פרטית,  נשואה ואם לחמישה, וסבתא מרובת נכדים.  חיה ותוססת  בעין כרם, ירושלים.

רקע – ילידת 1947, בקיבוץ מעוז חיים.  רוב הילדות בקיבוץ אשדות יעקוב ובקרית שמונה. למודים אקדמיים באוניברסיטה העברית בירושלים.

רקע מקצועי עשיר ומגוון. כולל  עבודה  בתחנה לבריאות הנפש. עבודה במסגרות לילדים עם קשיים התפתחותיים לצד עבודה עם מחוננים. יעוץ לגנים ובתי ספר בחינוך הממלכתי, הדתי והחינוך המיוחד, ומערכות חינוך קיבוציות. הוראה רבת שנים במכללת דויד ילין , בתוכניות להכשרת מורים ומטפלים במוזיקה ואמנות.

ניסיון רב  בטיפול רגשי בילדים עם בעיות התפתחות, ליקויי למידה, וילדים על הרצף האוטיסטי. טיפול ויעוץ להורים, ילדים ומתבגרים  עם ספקטרום רחב של בעיות חינוכיות ונפשיות. גישה שמתבססת  על ידע התפתחותי ונירולוגי  והכרות עמוקה עם מגוון גישות ושיטות טיפוליות. הכול  מתוך הבנה  שמנגנונים מוחיים משפיעים על דפוסי תגובה ומערכות יחסים.  ומערכות יחסים, קשרים  ושיטות טיפול הופכים למנגנונים מוחיים.

מכוונת להוריד הורים מכס הנאשמים; לחשוב על אירועים חיצוניים במונחים של אירועים נפשיים פנימיים; להחליף שיח התנהגותי בשיח רפלקטיבי. מצליחה (לרוב. והרוב קובע!) לתת תרגום מעשי ופשוט לידע פסיכולוגי עשיר, חדשני ומורכב.

בשנים האחרונות כותבת את הבלוג  והאתר "ילדים זה לא צחוק"  שתוכנו מבוסס על שאלות ותשובות להורים, מלוות בקומיקס (של הבת שרי).  הכול במבט שנון ותשומת לב למהלכי הלב של הילד. רואה  כל ילד כמרתק, יחיד ומיוחד שאין עוד כמוהו בעולם – ממש כמו כולם!


שרי לוין – בוגרת בצלאל במסלול תקשורת חזותית , מאיירת ספרים ופסלת. אמא לתאומים וגרה בעין כרם.

רקע – שרי למדה איור באקדמיה דה בלה ארטה באיטליה ותקשורת חזותיתי בבצלאל. מאיירת ספרים וספרי ילדים בפרט, וכמובן, מאיירת את הבלוג עם אמא גוני. היום בעלת סטודיו לפיסול בעיסת נייר באיזור עין כרם. Instagram.


יש לי יומולדת – שנה ראשונה לבלוג. "להוריד הורים מכסא הנאשמים.." ועוד. רענון כוונות והבטחות שמנחות אותנו בבלוג. מה מספק ומה קשה בכתיבה, ממש כמו בהורות. 1.2.2011

יום הולדת שנתיים – עם כל שנה שעוברת הילדים נעשים מובנים, תהליכי ההתפתחות נהירים, והבעיות נראות יותר  פשוטות. למידה ולצידה הכרת תודה  דו-סטרית. 8.3.2012

יום הולדת 3 – מה הופך תשובות קונפקציה לתשובות אישיות. שאלון שיעזור לתפור את התשובות כך שיתאימו לכם אישית, שמה שנכתב יהיה ישים  ויתורגם למעשים. 26.2.2013

גדלנו בשנה – לשתף את הילדים, לשלוח לחברים ולסבים, להשתמש לקישוט וכחומר להוראה. כל מיני דברים שאנשים עשו עם הפוסטים לאורך השנים. 29.4.2014

שנה חדשה, אתר חדש – כשהמציאות החיצונית מורכבת ומכבידה ניתן לטפח הורות מיטיבה ומציאות נוירו-כימית נפלאה במוח. האתר החדש בטוח יעזור. 19.9.2017